První republika 1.díl online ke shlédnutí

Česká televize si pro nás připravila nový velkolepý historicky výpravný seriál, který se jmenuje První republika. Její 1. díl vysílaný v pátek 17. ledna 2014 jsme si proto pro vás připravil online ke shlédnutí. Tato první epizoda seriálu První republika se jmenuje „Ztracený syn”. Začátek děje nás zavede na konec první světové války, kdy začala vznikat samostatná Československá republika.

Historické minisérie jsou v poslední době na vzestupu. Na tomto trendu se chce svést i zbrusu nový český seriál První republika. Ten by měl v pravém světle ukázat toto mnohdy až přehnaně zkrášlované obrobí našich dějin z počátku 20. století. Nejedná se však o žádný dokument, ale seriál se silnými dramatickými a osobními prvky. Je to vyprávění o konkrétních lidech a jejich příbězích.

Hned na začátku seriálu se setkáváme s bohatým statkářem, který se rozhodl, že se přestěhuje i s rodinou z vesnického statku na předměstí, kde doufá v lepší budoucnost. Tento statkář se jmenuje Valenta a za své těžce vydělané peníze si rovněž pořídil louky v Podolí na břehu Vltavy. Podolí je prozatím malá obec, ale má se stát součástí velké Prahy, takže se Valentovým otevírá slibná budoucnost.

Dalším příběhem, který se v seriálu rozvine, je milostná story dvou bratrů a jedné ženy. Klára Valentová se zamilovala do Vladimíra, mladšího Jaroslavova bratra. On její láska opětoval, ale vrtkavý osud způsobil, že Klára si vzala za muže Jaroslava. Vladimír se na osm let vypařil a vrátí se do Československa v roce 1918 jako francouzský legionář.

Dalším linkou ve vyprávění seriálu je příběh rodiny Valentových. Členové Valentovy rodiny jsou Aloisova manželka Hedvika a jeho nejmladší syn Fredy. Dále do rodiny patří snacha Klára a Klářin bratr Kryštof. V rodině jsou ještě dvě malé vnučky, které se jmenují Eliška a Irena. O Valentovu rodinu se pak starají služky Antonie a Jarka. Doktor Benoni je pak rodinný právník.

Seriál První republika se odehrává na samém začátku vzniku Československé republiky, kdy se Češi a Slováci po dlouhé době dočkali svobodného státu. Krásná, ale zároveň nelehká poválečná doba byla plná očekávání a naděje. Jak se tehdy žilo, uvidíte v seriálu První republika, který se v premniéře vysílal na obrazovkách České televizi v pátek večer 17. ledna 2014.

Pokud ale nechcete čekat, tak u nás si tento povedený seriál můžete pustit hned teď. Připravili jsme ho pro vás naprosto pohodlně a zdarma. Tak neváhejte ani chvilku a my vám přejeme příjemnou zábavu!